Yeni Trekking Rotası "İsauria" etkinlikle 19 Mayıs'ta tanıtıldı.

Konya Büyükşehir Doğa Turizmi Rehberlerini Buluşturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır-Akseki arasında yeni bir doğa rotası olarak başlattığı antik Roma dönemine ait 74 kilometrelik Isauria Yolu'nda yapılacak yürüyüş etkinliği için Konya'ya gelen doğa turizm rehberlerine yönelik şehir gezisi düzenledi. Konya'yı çok beğendiklerini belirten rehberler, Konya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımını yapmak ve turizm faaliyetlerini artırmak amacıyla önemli çalışmalar yürütüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkır-Akseki arasında yeni oluşturulan Isauria Yolu rotasında yürüyüş etkinliği için Konya'da bir araya gelen Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden doğa turizmi rehberleri, şehirdeki tarihi ve turistik alanları gezdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda Mevlana Müzesi, Kelebekler Vadisi, Sille ve Kilistra gibi turizm destinasyonlarını yakından görme imkanı bulan rehberler, Konya'yı çok beğendiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

YENİ TREKKİNG ROTASI "ISAURIA"

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır-Akseki arasında yer alan taş döşemeli yolları, sarnıçları, han yıkıntıları, kuyuları ve kemerleri ile antik Roma döneminden kalma 74 kilometre uzunluğundaki Isauria Yolu'nun Türkiye'nin yeni yürüyüş (trekking) rotası olması ve turizme kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Etkinlik dolayısıyla açıklama yapan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı'da "İsaura Yolu yürüyüşünün startını verdik.

Konya Büyükşehir Belediyemizin organize ettiği yürüyüş Bozkır'dan başlayıp Antalya Gündoğmuş ilçesine kadar devam edecek.

Yürüyüşe katılan dağcılarımız  5000 yıllık geçmişiyle Bozkır'ımızın tarihine şahit olacaktır.

Bu organizasyonu düzenleyen Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ekip liderlerimize ve yürüyüşe katılan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim kaza bela vermesin" dedi. 

Kaynak : Siristat Haber

Yeni Trekking Rotası "İsauria" etkinlikle 19 Mayıs'ta tanıtıldı. Yeni Trekking Rotası "İsauria" etkinlikle 19 Mayıs'ta tanıtıldı. Reviewed by Bozkır Tanıtım Platformu on Mayıs 19, 2022 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.